Educatia ne uneste

Prezenta educatia ne uneste

Dezbaterea cu tema Educația ne unește , desfășurată la Școala Gimnazială Nr. 1 Dîlga Gară, în data de 24.05.2019, între orele 11-13, a reunit cadre didactice, reprezentanți ai comitetului de părinți, ai comitetului de elevi și ai comunității locale.

Doamna director, Aurelia Stănoiu a coordonat activitatea organizată sub formă de atelier de lucru și a prezentat viziunea ministerială asupra organizării învățămantului.

Conținutul viziunii a fost dezbătut acordându-i-se un maxim interes, participanții semnalând următoarele aspecte pozitive:

-implicarea în procesul de educație a tuturor factorilor : familie, școală, comunitate, societate, care au rol în dezvoltarea armonioasă a personalității elevilor;

-beneficiul educației timpurii;

-rolul școlii pentru o inserție socială eficientă și pe piața muncii;

-prezența consilierului de orientare profesională;

Abonati-va la newsletter si veti fi la curent cu ultimele stiri.

Mesaj rapid

Online acum